Barcode: 5400113730422
airelles séchées
by Delhaize
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
luxembourg
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 331.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | 5.7 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
airelles séchées 60%, jus d'ananas à base de concentré, huile de tournesol non hydrogèné
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Impasto pronto per pizza, focacce, calzoni, ecc.
San Michele
C NOVA 3 Eco-Score B
Muesli croccante
Vita Well
A Eco-Score C
2 Basi Pinsa
Rusticana
B NOVA 4
Farmhouse Seeded Loaf
Coop
A NOVA 4 Eco-Score B
Kezz Extra Crunchy Chips Sweet Barbecue
Zweifel, Zweifel KEZZ Kesselchips
C NOVA 4 Eco-Score A
Macadamia, Almond and Mānuka Honey
Blue Frog
D NOVA 3 Eco-Score C
Australian Rolled Oats
macro wholefoods market
A NOVA 1 Eco-Score A
Tortillas ολικής με λιναρόσπορο
Alfa
C NOVA 4 Eco-Score B
Passata Rustica
Conad
A Eco-Score A
Chai koffee
Cosmic Dealer
B
Fruchtaufstrich Schwarze Johannisbeere
Den Gamle Fabrik
D NOVA 4 Eco-Score C
Kelloggs variety pack
Kelloggs
C NOVA 4 Eco-Score D