Barcode: 0073390014544
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 92.5 g |
| of which sugars | 70.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, glucose syrup, maltodextrin, dextrose, hydrogenated coconut oil; contains less than 2% of: citric acid, modified corn starch, sorbitol, glycerol, artificial flavors, carnauba wax, rice starch, beeswax, shellac, gellan gum, sucrose fatty acid esters, artificial colors, red 40, yellow 6, blue 1, yellow 5.
Additives
e102
e110
e129
e133
e330
e418
e420
e422
e901
e903
e904
Related Products in Snacks
Le biscuit aux pépites de chocolat et au nougat de Montélimar
Biscuiterie des Collines
NOVA 3
Le Bonheur des Ogres - Nougat from Brittany with Organic Pistachio, 80g (2.8oz)
Le Bonheur des Ogres
E NOVA 3
Crumble pomme framboise
Hugo-Patisserie Gourmande
C NOVA 3
Krusti'Koeur Carotte - Paprika
biosainz cuisine
D
Champikroq
D NOVA 3
Nonnette
EARL Miel de l'Yonne - Henry Julien
D NOVA 4
Coffret de 12 macarons
La Veggisserie
D NOVA 3
Stickchou
BIOSAINE CUISINE
C NOVA 3
Caramel a la fleur de sel
O'Délices de Lucas
E NOVA 4
Barre+ focus énergie
IN.PULSE
E NOVA 3
Crumble pomme poire
Hugo, Hugo pâtisserie gourmande
NOVA 3
Nougat au miel
E NOVA 4