Barcode: 0041318220179
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 4.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 91.4 g |
| of which sugars | 54.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, maltodextrin, dextrose, modified food starch (corn), palm oil, contains less than 2% of: citric acid, water, artificial flavors, artificial colors, red 40, yellow 6, blue 1, yellow 5.
Additives
e102
e110
e129
e133
e330
Related Products in Snacks
biscuiți digestiv
Poieni
D NOVA 4
Ovăz Bar Cu Arahide
Ambrozia
E
Ma'amoul
E
biscuiti rasfatati cu maxim de miere
Tabiet
E NOVA 4
Covrigei
Penny
D NOVA 4
Magiun De Prune
Ambrozia
NOVA 3
Eugenii cacao
Phoenix
E NOVA 4
Poieni
D NOVA 4
Ciocolatà
Govinda
E
Biscuiți năut & hrișcă & oreg
E NOVA 3
Csíki Csipsz - Gyulai kolbászos
Csíki Csipsz
D NOVA 3
Baton Umplut cu nuca de cocos
Ambrozia
E NOVA 3