Barcode: 0073390014384
AIRHEADS grape
by AIRHEADS
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
orthodox union kosher
Categories
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 384.6 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 96.2 g |
| of which sugars | 70.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, corn syrup, maltodextrin, dextrose, modified food starch (corn), palm oil, contains less than 2% of: citric acid, water, artificial flavors, red 40, blue 1, yellow 6, yellow 5.
Additives
e102
e110
e129
e133
e330
Related Products in Snacks
Palet breton
Le Dréan
E NOVA 4
Cake aux fruits
Le Dréan
E NOVA 4
Petits Beurres
Maison Le Drean
E NOVA 4
Croquants aux noisettes
Brezoneg
E NOVA 3
Baba Au Rhum
Maison Le Dréan
D NOVA 3
Brezoneg - Biscuits Façon Spéculoos
Biscuiterie Le Dréan
E NOVA 4
Pains aux Amandes
Brezoneg
E NOVA 4
Galettes Fines Bretonnes Pur Beurre
Brezoneg
E NOVA 4
Madeleines bretonnes
Le Dréan
E NOVA 4
6 Babas au Rhum
Le Dréan
D NOVA 4
Pain d'epices 50% de miel
Le Dréan
D NOVA 3
Petits beurre bretons
Brezoneg
E NOVA 4