Barcode: 4009900519991
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 142.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Süßungsmittel Sorbit, Kaumasse, Süßungsmittel Isomalt, Überzugsmittel Calciumcarbonat, Aromen, Verdickungsmittel Gummi Arabicum, Süßungsmittel Aspartam, Mannit, Acesulfam K, Sucralose, Emulgator Sojalecithin, Überzugsmittel Carnaubawachs, Farbstoff E172, Antioxidationsmittel BHA,
Additives
e955
Related Products in Snacks
unsalted Organic White corn tortilla chips
Trader Joe's
C NOVA 3
lemon flavour meringues with white chocolate flavour coating
the pantry
E NOVA 4
Nantasket, Salt Water Taffy
Klein Post Card Service
E NOVA 4
Sea salt crackers
specially selected
D NOVA 4
Super Donut
Super Donut
E NOVA 4
Tortilla Chips
Cabo Loco Foods
C NOVA 3
Shortbread Caramel et Chocolat au Lait
Marks & Spencer
E NOVA 4
Tortilla Chips
Cabo Loco Foods
C NOVA 3
72% Cacao Dark Chocolate Bar
Trader Joe's
NOVA 4
Loaded Millionaire Shortbread
M&S
E NOVA 4
Gluten free Victoria sandwich cake
M&S
E NOVA 4
Banana Nut Muffin
Otis Spunkmeyer
E NOVA 4