Barcode: 4009900491044
Airwaves Cool Cassis
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
no sugar
with sweeteners
Available in
france, romania
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 152.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 63.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Édulcorants sorbitol, isomalt, sirop de maltitol, aspartame, mannitol, acésulfame-k, sucralose ; gomme base (contient de la lécithine de SOJA), arômes, épaississant : gomme arabique, humectant : glycérol, colorant E171, agent d'enrobage : cire de carnauba, colorant E163, antioxydant BHA. Contient une source de phénylananine.
Additives
e163
e171
e320
e322
e322i
e414
e420
e421
e422
e903
e950
e951
e953
e955
e965
e965ii
Related Products in Snacks
Twist liquorice
Darrell Lea
D NOVA 4
Mega Minty Moments
Darrell Lea
E NOVA 4
Coconut
Chobani
B NOVA 4
Giant Sausage Roll
Mrs Macs
D NOVA 4
rocklea road
Darrell Lea
E NOVA 4
Life saver Fruit Pastilles
Life Savers
E NOVA 4
Fruit Tingles
Life Savers
E NOVA 4
Allsorts Liquorice
Darrell Lea
C NOVA 4
Life savers jelly beans
NOVA 4
Milk Chocolate Raspberry Balls
Darrell Lea
E NOVA 4
Duos gummy rings
NOVA 4
Bullets milk chocolate liquorice
Darrell Lea
E NOVA 4