Barcode: 6430015537248
Aito kauragurtti mango
by Fazer,Aito
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
avainlippu
sydänmerkki
Categories
Available in
finland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 6.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Vesi, kaura (8 %), sokeri, mangosose (3%), sakeuttamisaine (pektiini), väri (karotenoidit), aromit, jodioitu suola, vitamiinit (riboflaviini, D2, B12), hapate.
Allergens
gluten
Additives
e160
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Гювеч
Родна стряха
B NOVA 3
Фусили
Tiradell
A NOVA 1
Brown Rice Cakes 7 Seeds
Bio Organic, Lidl, Sondey
B NOVA 3
Erdbeeren mit Milchschokolade
Deluxe,Lidl
E NOVA 4
Dessert Végétal au Lait d'Amande - Chocolat
Envia, Lidl
C NOVA 4
Macaroni & Cheese
Lidl
B NOVA 4
Гръцки черни маслини
Chef select
D NOVA 3
Зелен грах
Родна стряха
A NOVA 3
Egg noodles
Lidl
A NOVA 3
Brown Rice Cakes Chia & Quinoa
Sondey
B NOVA 3
Зелен фасул
Родна стряха
A NOVA 3
Слънчогледово олио
Vita D'or
C NOVA 2