Barcode: 6411090041318
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 219.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 43.7 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 9.0 g |
| Proteins | 7.3 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
_TÄYSJYVÄRUISJAUHO_ 56 %, vesi, _VEHNÄJAUHO_, hiiva, jodioitu suola (1,1 %)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Haricots mélangés
Bernardo
B NOVA 3
Homel foods inc
Skippy
C NOVA 4
Organic edamame
A NOVA 1
Skippy Extra Smooth Creamy Peanut Butter
Skippy
D NOVA 3
Blood orange infused extra virgin olive oil
Tacoma Boys, S. F. Firehouse Station 1 Inc
C NOVA 2
Apples in a sugar and cinnamon sauce
C NOVA 4
Skippy Protein crey peanut butter
Skippy
C NOVA 4
Cape gooseberries
Skippy Creamy Peanut Butter Packet
Skippy
C NOVA 4
Fresherized Foods, Spicy Guacamole
Hormel Foods Corporation
A NOVA 3
Skippy Superchunk Erdnussbutter
Skippy
C NOVA 3
Skippy choc chip swirl peanut butter
Skippy
C NOVA 4