Barcode: 3831029511287
Aivar piccante
by Natureta
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
low fat
no preservatives
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.0 kcal |
| Fat | 4.4 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 8.6 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Peperoni 80%, melanzane 6%, olio di semi di girasole, zucchero, sale iodato, acido acetico, spezie, peperoncini 2%, aroma naturale
Additives
e260
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lay's Recette à l'ancienne nature
Lay's, Lays
D NOVA 3 Eco-Score A
Minestrone di 11 Verdure
Knorr
C NOVA 4
Refined Sunflower Oil
Freedom
C NOVA 2 Eco-Score C
Corn Flakes
Kellogg's
D NOVA 3 Eco-Score C
MAÏS WAFELS met barbecue-smaak
Jumbo
D NOVA 4
Chips Saveur Barbecue
Lay’s
D NOVA 4 Eco-Score A
Granola chocolate with hazelnuts
Kellogg's
E NOVA 4
Gepofte wafels naturel
Albert Heijn
C NOVA 3 Eco-Score B
Purée de piment extra-forte
Haudecoeur
NOVA 3 Eco-Score A
4 plain mini naans
Sharwood's
C NOVA 4
Street food saveur cheese naan
Vico
D NOVA 4
Lpain bastille HL
Albert Heijn
A NOVA 4 Eco-Score A