Barcode: 7500238202303
Aji Amarillo pepper chicken
by Factor
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 149.0 kcal |
| Fat | 7.6 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 1.4 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 11.4 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
CHICKEN BREAST WATER GRAPE TOMATOES TRICOLOR QUINOA (WHITE RED BLACK RED BELL PEPPERS GREEN BELL PEPPERS AVOCADO OIL MAYONNAISE (AVOCADO OIL FREE RANGE EGG YOLKS WATER DISTALLED VINEDAR SALT LINE JUICE CONCENTRATE, CITRIC ACID LIME OR GLANTRO TOMATOES OLIVE OR GARLIC AS AMARILLO CHLE POWDEN CORED AA AMARILLO CHILE BUICON DOXIDE (ANTICARING AGENTI CATED COTA CHEESE PASTEURIZED WHOLE COWS MEK SALT ENZYMES AND OXTUREL ME XURCE MALAPENO PEPPERS SEA SALT GRANULATED ONION GRANULATED GARLIC WHITE PEPPER CUMAN SEEDS BLACK PEPPER
Related Products in Meats And Their Products
Breakfast links
D NOVA 3
Chicken Tikka Masala
M&S Our Best Ever
B NOVA 4
Hot Dogs
Brooklyn Cured
NOVA 3
Traditional Meatloaf in a classic tomato sauce
Trader Joe's
D NOVA 4
4 lamb samosas
Marks & Spencer
C NOVA 4
Bratwurst
Brooklyn Cured
E NOVA 3
Chicken Chorizo
Brooklyn Cured
B NOVA 3
Original Beef Jerky
Trader Joe's
E NOVA 4
Chicken Apple Sausage
Brooklyn Cured
B NOVA 3
Duck Fennel Sausage
Brooklyn Cured
C NOVA 3
Uncured Smoked Beef Kielbasa
Brooklyn Cured
E NOVA 3
Beef Bolognese Ravioli
Trader Giotto's
C NOVA 4