Barcode: 7754487000925
Aji-ni-sillao
by Ajinomoto
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
alto en azucar
alto en sodio
Categories
Available in
peru
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 17.6 g |
Ingredients
Agua, sal, soya, azúcar, colorante natural caramelo (IV y III), trigo, acentuadores del sabor (glutamato monosódico, inosinato de sodio y guanilato de sodio) y conservante (benzoato de sodio). Contiene soya, trigo (gluten) y sulfito.
Allergens
gluten
soybeans
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e150
e211
e621
e627
e631
Related Products in Condiments
Honey Barbecue Sauce
Stater Bros
E NOVA 4
Hickory & brown sugar barbecue sauce, hickory & brown sugar
E NOVA 4
tomato ketchup
D NOVA 4
Chili sauce, chili
E NOVA 4
Tomatoe Ketchup
D NOVA 4
Hickory barbeque sauce, hickory barbeque
D NOVA 4
Tomato Ketchup
Stater Bros
D NOVA 4
Fry Sauce
Stater Bros. Markets Inc.
E NOVA 4
Tomato ketchup
D NOVA 4
Cocktail sauce, cocktail
E NOVA 4
Original bbq sauce
D NOVA 4
Sweet n' sticky barbeque sauce, sweet n' sticky barbeque
E NOVA 4