Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 296.0 kcal |
| Fat | 4.6 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 54.4 g |
| of which sugars | 11.2 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 11.2 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
小麥 活、人造黃酒(棕潤油、水、乳化劑(32 Esuke Roll 104-47 477) 小麥 (30)、色素60al)雞蛋、鮮酵母、葡萄糖 券鹽 份、糊精、麥芽粉末食用植物油脂、乳化劑71) 分處 921 341 1100 1101) EHI (170 469) - HLA (300) Wheat flour, Sugar, Margarine (palm oil, water, emulsifier (322, 494, 471, 477) flavouring, antioxidant (306), colour (160aii), Egg, Fresh yeast, Glucose Skimmed milk powder, Salt, Flour improver (Wheat flour, starch dextrin, malt powder, vegetable oil, emulsifier (471), Flour treatment agent (516, 510, 921, 341, 1100, 1101) stabilizer (170, 469), antioxidant (300), enzyme) 生產此食品的廠房亦處理含麩質的穀類、蛋類、魚類、化生、大豆、奶類、木本學果及 果劇品 (小麥 510 Produced in a factory where cereals containing glutenegg fish peanut soyoean milk tree nut and nut products are also handled Bight 250 克/g 香港山崎麵飽有限公司 香港新界大埔工業村大盛街17號 Hong Kong Yamazaki Baking Co.,Ltd. T7 Dai Shing Street, Tai Po Industrial state, Tai Po, N.T. cturer
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Coeurs d'artichaut à l'italienne, surgelés
Picard
Fèves pelées à la provencale
Picard
Légumes pour wok
Picard
Carottes à la Thaïlandaise
Picard
Potiron en cubes
Picard
Patates douces en morceaux
Picard
Patates douces
Picard
Légumes à la mexicaine
Picard
Fenouils émincés
Picard
Poêlée de légumes grilles
Picard
Duo de fleurettes brocolis, chou-fleur Bio
Picard
Bol Vapeur Trio de Fleurettes : Brocolis, Choux-fleurs, Choux Romanesco
Picard