Barcode: 8422174010111
Ajoblanco
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
fsc
green dot
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 78.0 kcal |
| Fat | 6.1 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 1.7 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Agua, _almendras_ (7%), zumo de limón, aceite de oliva virgen extra (2,4%), pan rallado (contiene _trigo_), vinagre de vino, sal, ajo.
Allergens
gluten
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Reis Konjak Reis
Golden Sun
B NOVA 4 Eco-Score D
Just Plants oat
Just Plants
B NOVA 3
Hummus Kichererbsen & Olivenöl
Neni
A NOVA 3
Bran Sticks
Auchan
C NOVA 3 Eco-Score E
Olijfolie
Monini
B Eco-Score C
Integrale Fusilli trafilati al bronzo
Conad
A
Cranberries 🇨🇦
Seeberger
D NOVA 3
Soja schnetzel
Vantastic
A NOVA 1 Eco-Score A
Tortitas de arroz
Sondey
A NOVA 1 Eco-Score D
Pane Croccante
Striatini
Eco-Score B
Pois chiches en conserve
Compal
A NOVA 3 Eco-Score B
Steinofen Twister
Migros Bio
D NOVA 4