Barcode: 8410422001905
Ajonesa
by Chovi
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
vegetarian
free range
european vegetarian union
european vegetarian union vegetarian
free range eggs
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 705.0 kcal |
| Fat | 77.0 g |
| of which saturated | 9.6 g |
| Carbohydrates | 1.9 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Aceite vegetal (girasol, nabina) 75%, agua, yema de _huevo_ de gallinas camperas 6%, jugo de limón concentrado, ajo 1.25%, azúcar, vinagre, sal, aceite de girasol, almidón modificado, colorante (extracto de pimentón), conservador (sorbato potásico), antioxidante (E385).
Additives
e14xx
e160c
e202
e385
Related Products in Condiments
Cranberry Ginger Turmeric Elixer
Gingeraki 🇨🇦Vancouver BC
B NOVA 3
Iodized Salt
Gonzalez
NOVA 4
Penny's Garlic Hummus
Hagee Foods Inc
C NOVA 3
Gonzalez, tomato ketchup
Gonzalez
D NOVA 4
Gonzalez, mayonesa
Gonzalez
E NOVA 4
Gonzalez, real mayonnaise
Gonzalez
E NOVA 4
Farm Fresh Flavor Penny's Salsa
Penny's Salsa
B NOVA 4
Gourmet Salsa, Tomatillo
Tacoma Boys
C NOVA 4
Salsa
Penny's Salsa
A NOVA 3
Gonzalez, salt
Gonzalez
E NOVA 3
Hatch pepper salsa
C NOVA 4
Penny's Bacon Onion Dip
Penny's Salsa
D NOVA 4