Barcode: 7503012633776
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 600.0 kcal |
| Fat | 48.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 23.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 12.2 g |
| Proteins | 17.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
AJONJOLI, COLOR VEGETAL AMARILLO NO 6.
Allergens
crustaceans
eggs
fish
sesame seeds
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Aromatic Basmati Rice
Coles
NOVA 4 Eco-Score E
Tofu fumé
Taifun
D NOVA 3
Scottish porridge oats
By Sainsbury's
A NOVA 1
Mango gewürfelt
Edeka
A NOVA 1
Fruit & Nuts
M&S Food
D
Brombeeren (TK)
Alnatura, Alnatura GmbH
NOVA 1 Eco-Score B
Tomato Basil
Proper Good
A NOVA 4 Eco-Score A
ace rosso
Pfanner
E NOVA 4 Eco-Score E
Prinzessbohnen
Edeka, Gut & Günstig, gut und günstig
C Eco-Score A
Maiskölbchen
Kühne
C NOVA 3 Eco-Score A
Confiture de Noël
les recettes de Juliette
D NOVA 4 Eco-Score B
Cherry-Roma Tomaten Klasse 1
ja!
A NOVA 1