Barcode: 20311506
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 62.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 6.6 g |
| of which sugars | 6.6 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
86% rote Paprika, 8% Auberginen, Branntweinessig (AT: Weingeistessig), Sonnenblumenöl, Zucker, Speisesalz, Knoblauch.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Whole cashew nuts
C NOVA 4
Sweetwater Growers, Gourmet Infused Extra Virgin Olive Oil, Basil
Sweeva Corporation Inc.
C NOVA 2
Roasted Garlic Hummus
Mary's Harvest
D NOVA 3
Mango Apple Pear purée
gerber
A NOVA 1
Sweetwater Growers, Gourmet Infused Extra Virgin Olive Oil, Garlic, Rosemary
Sweeva Corporation Inc.
C NOVA 2
Green Tomatoes
carey
C NOVA 3
Apple Grape Cheddar Tray
Mary's Harvest Fresh Foods Inc.
A NOVA 4
Chia Seeds
Prana
A NOVA 1
Celery & Peanut Butter Cup
Mary's Harvest Fresh Foods Inc.
B NOVA 4
Betterave - légumes lacto-fermentés bio
Manjar Viu
B NOVA 3
Sweetwater Growers, Gourmet Infused Extra Virgin Olive Oil, Fresh Garlic Basil
Sweeva Corporation Inc.
C NOVA 2
Naturally Fermented Kimchi
Jongga
NOVA 4