Barcode: 4052917804376
Айвар
by Freshona
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
bulgaria
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 111.0 kcal |
| Fat | 9.6 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
78% печени чушки, 10% печени патладжани, слънчогледово масло, трапезна сол, захар, киселина: лимонена киселина.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic cut leaf spinach
A NOVA 1
Triple washed cosmopolitan lettuce boats
A
Organic super sweet corn, super sweet
B NOVA 1
Organic california blend
A NOVA 1
Organic green peas
A NOVA 1
Organic chopped kale
A NOVA 1
Petite Carrots
Raley's
A
Organic petite whole green beans
A NOVA 1
50/50 Organic Blend, Spring Mix & Baby Spinach
Raley's
A
Organic diced butternut squash
A NOVA 1
Triple washed romaine leaf
A NOVA 1
Sweet hawaiian rolls
C NOVA 4