Barcode: 8690804355400
Ajvar
by Suntat
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 81.0 kcal |
| Fat | 4.9 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 1.9 g |
Ingredients
Paprika rouge grillées (75%), aubergines (18%), huile de tournesol, sel, ail, sucre, vinaigre.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
White bread
no name
C
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D