Barcode: 3831029511317
Ajvar Dolce
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
Categories
Available in
france, italy, slovenia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.0 kcal |
| Fat | 4.4 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 8.6 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Red peppers 80%, aubergines 6%, sunflower oil, sugar, kitchen salt, acid: acetic acid, spices, chillies 0,05%, natural flavouring.
Additives
e260
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% juice smoothie, strawberry banana, strawberry banana
7-Select, 7-Eleven Inc.
D NOVA 4
Diced peaches
B NOVA 4
Tropical Juice Blend
7-Select, 7-Eleven Inc.
E NOVA 4
7 select, apple juice
7 Select, 7-Eleven Inc.
E NOVA 1
Juice, blueberry
7-Eleven Inc.
D NOVA 4
Organic orange juice
E NOVA 1
Juice blend from concentrate, peach mango
7-Eleven Inc.
E NOVA 4
Kettle glazed cashews with quinoa & fruit, cranberries & blueberries, cranberries & blueberries
7-Select, 7-Eleven Inc.
E NOVA 4
Juice smoothie, mango
7-Select
D NOVA 4
100% juice
E NOVA 4
7 select, 100% juice, fruit punch
7 Select, 7-Eleven Inc.
E NOVA 4
Pistachios
7-Eleven Inc.
D NOVA 4