Barcode: 3850104022517
Ajvar łagodny
by Podravka
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
no preservatives
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 78.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Papryka 76%, bakłażany 12%, olej słonecznikowy, ocet spirytusowy, koncentrat pomidorowy 2.6%, sól jodowana (sól, jodan potasu), cukier, przyprawy, ostra papryka
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Primadonna huile d'olive vierge extra
Primadonna
B NOVA 2
Huile de tournesol 3l-PET
Vita d'Or
C NOVA 2
PEANUTS ROASTED & SALTED
Alesto
C NOVA 3
dvopek s brašnom od cjelovitog zrna
Certossa, Lidl
B NOVA 4
Framboises sucrées au concentré de jus de pomme
D NOVA 4
Kornkatenbrot
Globus
D NOVA 4
Amandes grillées et salées
Alesto
C NOVA 3
Roggenmischbrot
Globus
C NOVA 4
Cocktail tropical - Jus multifruits à base de jus de fruits concentrés
Vitafit
C NOVA 1
Fette Biscottate Classiche
Certossa
C NOVA 4
Crunchy Flakes Erdnüsse & Honig
Crownfield, Lidl
D NOVA 4
Choco Balls
Crownfield
C NOVA 4