Barcode: 02671352
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 92.0 kcal |
| Fat | 4.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 9.7 g |
| of which sugars | 8.5 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Rote Paprika (84 %), Auberginen (7 %), Sonnenblument Speisesalz, Zucker, Branntweinessig, Knoblauch, Pfefferonen, schwarzer Pfeffer.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sliced California Ripe Olives
Musco Family Olive Co
NOVA 3
Sliced Ripe Olives
Musco Family Olive Co
NOVA 3
Seeded gourmet hot dog rolls
C NOVA 4
Sliced california ripe olives
Musco Family Olive Co, Pearls
NOVA 3
Grilled Tri-Color Pepper & Sausage Sandwich
Francisco International
C NOVA 4
Gourmet seeded hoagie rolls
C NOVA 4
French thick sliced bread
C NOVA 4
French seeded rolls
C NOVA 4
California Sicilian Green Pitted Deli Olives
Musco Family Olive Co
NOVA 3
Sliced California Ripe Olives
Musco Family Olive Co
NOVA 3
Parmesan Rosemary Flavored Marcona Almonds
Columbus
D NOVA 4
Black pitted large california ripe olives
Pearls
NOVA 3