Barcode: 20636876
Ajvar mild
by Orto Mio
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
gemüsezubereitung
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 72.0 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 8.5 g |
| of which sugars | 7.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Paprika 83,5 %, Auberginen 7%, Sonnenblumenöl 3,2 %, Zucker, Speisesalz, scharfe Pfefferoni, Knoblauch, Branntweinessig.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pelmeni Dumplings With Beef
Whittier Enterprise Llc
A NOVA 3
Mocha Superfood Creamer
Laird Superfood
E NOVA 3
Hearts Of Palm Lasagna Sheets
Palmini
A NOVA 3
Original superfood creamer
E NOVA 3
Reduced Sugar Superfood Creamer
Laird Superfood
D
Organic tri-color royal quinoa
Greenfit, O.A. Foods
A NOVA 1
Matcha nutritious plant-based milk
B NOVA 4
Superfood Instant Latte
Laird Superfood
E
PALMINI Hearts of Palm LINGUINE
PALMINI
A NOVA 3
The no calorie noodle
Nooodle
B NOVA 4
Hearts Of Palm, Lasagna Sheets
Palmini
A NOVA 3
Turmeric with chai flavor nutritious plant-based milk
B NOVA 4