Barcode: 7640116360044
Ajvar mild / doux
by Dona
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Available in
france, germany, north macedonia, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 156.0 kcal |
| Fat | 12.4 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 6.6 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 2.6 g |
Ingredients
Bell pepper (86%), egg plant, tomato, sunflower seed, sugar, salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gabelletti
Nestlé, Buitoni
A NOVA 1
12 Marrons glacés
Nestlé, Motta
D NOVA 4
Nescafé Cappuccino
Nestlé, Nescafé
NOVA 4
Grissini torinesi
Buitoni
E NOVA 4
Fette Biscottate dorate
Buongiorno natura
C NOVA 4
Riccioli Nudeln
Nestlé, Buitoni
B
18 marrons glacés
Nestlé, Motta
D NOVA 4
10 marrons glacés
Nestlé, Motta
D NOVA 4
21 Marrons glacés
Nestlé, Motta
D NOVA 4
Cappucino Chocolate
Nestlé, Nescafé
NOVA 4
Crostino con farina integrale
Nestlé, Buitoni
C NOVA 4
Nudeln
Nestlé, Buitoni
A NOVA 1