Barcode: 4099200130453
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 84.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 6.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
paprika (81 %), jajčevc (7 %), pečena paprika (5 %), sončnično olje, česen, sladkor, sol, kislina: ocetna kislina
Additives
e260
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Condiments
Bolognaise sous vide
Maison Bignalet
C NOVA 3
Del monte, tomato ketchup
Del Monte
D NOVA 4
Tomato ketchup
Del Monte
D NOVA 4
Tomato Ketchup
Del Monte
D NOVA 4
Butter chicken
Pataks
C NOVA 4
Moutarde
Amora
E NOVA 4
Κρέμα Βαλσαμικο Σύκο
ΠΑΝ
NOVA 4
Teriyaki spice sauce
Vitasia
E NOVA 4
Sugar Free BBQ sauce Sweet & Spicy
G Hughes
NOVA 4
Tomato Ketchup
Heinz
D NOVA 4
Original sloppy joe sauce
Bell
C NOVA 4
Popcorn Salt
Morton Salt Inc.
E NOVA 3