Barcode: 5904378643270
Ajvar pikantny
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
germany, poland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 6.1 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Red pepper 74,86%, eggplant 13,3%, hot chili pepper 4,29%, sugar, sunflower oil, salt, acidity regulators (E260, E330)
Additives
e260
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pain de mie sans gluten
Schär
C NOVA 4
Sandwich Brød
Arvid nordquist norge
C NOVA 4
Aufbackbrötchen Mehrkornbrötchen
Schär
A NOVA 4
Baguette
Schär
C NOVA 4
Panini Rolls gluten-free WHEAT-FREE LACTOSE-FREE
Schär
C NOVA 4
Schar Sandwich Bianco 400G
Schär
C NOVA 4
Rosette White Rolls
Schär
C NOVA 4
Fruit Müsli
Schär
C NOVA 4
Pain aux céréales sans gluten
Schär
C NOVA 4
Schär Snackers
Schär
E NOVA 4
Tagliatelle all'uovo gluten free
Schär
B NOVA 4
Schär Grissini
Schär
D