Barcode: 3800018501103
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 81.0 kcal |
| Fat | 4.3 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 8.1 g |
| of which sugars | 7.3 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Poivrons (84 %), aubergines (6,7 %), huile de tournesol, sucre, sel, ail, régulateur d'acidité: acide acétique, arôme naturel de capsicum.
Additives
e260
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Granini Fraise
Granini
D NOVA 4
Granini Orange imp
Granini
D NOVA 3
Granini pineapple imp
Granini
E NOVA 4
Jus de framboise
Granini
E NOVA 4
Granini poire
Granini
D NOVA 3
Granini orange imp
Granini
C NOVA 1
Jus de tomate
Granini
C
Framboise
Granini
E NOVA 4
Granini abricot
Granini
E NOVA 3
Jus de pomme
Granini
C NOVA 1
Granini Apple imp
Granini
C NOVA 1
Mango
Granini
E NOVA 3