Barcode: 0069694009393
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.7 kcal |
| Fat | 3.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
red peppers, eggplant, sunflower oil, sugar, salt, garlic, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sesamöl
Billy bio
C
Cashewkerne
Billa Bio
C
Beluga-Linsen
Billa bio
A
Studentenfutter
Billa Bio
E NOVA 3
Griech. Grüne Oliven
billa bio
D NOVA 3
Berglinsen
Billa bio
A NOVA 1
Bio Apfelmus
ja natürlich
A
Linsen rot
Billa Bio
A
bio nusskern mix
Billa
D NOVA 1
Mais
Billa Bio
C NOVA 3
Erdnusscreme creamy
Billa
D NOVA 3
Erdnusscreme crunchy
Billa
D