Barcode: 6210602401059
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 433.0 kcal |
| Fat | 23.3 g |
| of which saturated | 13.3 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 23.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Flour, dates, pistachio, butter, sugar, water.
Related Products in Snacks
Pran barbeque chanachur Bombay mix
Pran
D NOVA 4
Schoko Rosinen in Vollmilchschokolade
K Classic
E NOVA 4
ALDI HARIBO Matador Dark Mix 340g 1.49€ 1kg 4.38€
ALDI Haribo, Haribo
E NOVA 4 Eco-Score B
biozentrale Gemüsechips Süsskartoffel Rosmarin 4005009103352 Süßkartofelchips
biozentrale
D NOVA 3
Milk Chocolate
M&M's
E NOVA 4 Eco-Score E
Organic Blue Corn "Sea Salt" Blue Corn Tortilla Chips
Mi Niña
C NOVA 3 Eco-Score B
Sonne Mond Und Sterne Kaufland chips
K-Classic
E NOVA 4 Eco-Score B
Apfelstrudel
sweet delight
C NOVA 4
Bravo Tortillas nacho cheese
Xox Gebäck GmbH
D NOVA 4 Eco-Score B
Cookies white choc cranberry
Covo,Penny,Merba
E NOVA 4 Eco-Score C
Sweet Cinnamon Roll Kit
Tante Fanny
D NOVA 4
Milk Fudge&Brownie
Jonny Doodle
E NOVA 4