Barcode: 4902401217437
Aka Miso Soup
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 333.0 kcal |
| Fat | 9.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 35.0 g |
| of which sugars | 6.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 17.5 g |
Ingredients
Dried miso powder (soybean, rice, salt), Dextrin, Seaweed, Monosodium glutamate, Spring onion, Powdered katsuobushi (steamed and dried bonito flake), Sodium 5'-ribonucleotide, Xanthan gum, Locust bean gum.
Allergens
fish
gluten
soybeans
Additives
e1400
e410
e415
e621
Related Products in Dried Products
reduced sodium roasted chicken base
Better Than Bouillon
NOVA 4
Bouillon Cubes
Hormel Foods
NOVA 4
Organic Chicken Broth
Kirkland
NOVA 4
Inspired to Cook Beef Stock
By sainsbury's
NOVA 3
Caldo de pollo
Hacendado
NOVA 4
Tablet broth
Assi
NOVA 4
Better than bouillon
Better Than Bouillon
NOVA 4
Falafel Mix
Knorr, Telma, Unilever Israel Foods Ltd.
NOVA 4
10 beef stock cubes
Sainsburys
NOVA 4
knorr vegetable cubes
Knorr
NOVA 4
Beef flavoured stock powder
Telma
NOVA 4
Roasted Beef base
Better Than Bouillon
NOVA 4