Barcode: 0738960280988
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 7.6 g |
Ingredients
Buffalo's milk, lactic culture, rennet, salt.
Related Products in Dairies
Beer Cheese
Russell Foods Llc
E NOVA 4
Cream cheese dip
NOVA 4
Dairy free Chocolate Banana milk
D NOVA 4
Kentucky cheese spread
E NOVA 4
Original Pimento Cheese
Queen Charlottes
D NOVA 4
Cheese spread
D NOVA 4
Kentucky's tastiest beer flavored cheese spread
D NOVA 4
Dairy free bananamilk
Fresh Start Beverage Company
D NOVA 4
Salted Roll Butter
Amish Country
E NOVA 2
Kentucky Spread
Russell Foods Llc
E NOVA 4
Gelatin & yogurt
C NOVA 4
Marinated goat cheese
D NOVA 3