Barcode: 4010355217431
Akazien Honig
by DmBio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 2
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 302.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 75.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Akazienhonig*.
Related Products in Breakfasts
Davert Chia cup Mango kokos
Davert
C NOVA 3
Duo Creme
Dennree
E NOVA 4
Nuss-Nougat Creme
dennree
E NOVA 4
Duo Creme
Brinkers, Dennree
E NOVA 4
Nut Butter Zimtschnecke
Davert
D NOVA 1
Nuss nougat-creme
Brinkers, Dennree
E NOVA 4
Blüten Honig
aro
NOVA 2
Nuss-Nougat Creme 20%
Brinkers, Dennree
E NOVA 4
Nuss Nougat Creme
Brinkers, Dennree
E NOVA 4
nuss nougat-creme
Brinkers, dennree
E NOVA 3
Nuss-Nougat Kokos Creme
Dennree
E NOVA 4
Dennree Bio nuss nougat Creme
Dennree
E NOVA 4