Barcode: 7896289900628
AKIO Tapioca Akio
by AKIO
Labels
no gluten
no preservatives
no lactose
Categories
Available in
brazil
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 167.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 41.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Tapioca, Sem glúten, Vegan, Sem lactose, Sem conservantes, Alimentos processados.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pâte De Pistaches
Scrapcooking
D NOVA 3
Kefta Vegball
Veg Food
A NOVA 4
African Vegball
Veg Food
C NOVA 3
Teppanyaki chicken with rice
Ajinomoto
C NOVA 4
Pain de mie nature
C NOVA 4
Pain de Mie Graines de pavot
Tendr’epis
B NOVA 4
Jus de pomme
Jus de Rêve
D NOVA 1
Pur Jus bio tomate
Jus de Rêve
B NOVA 3
Poire
Santos &Pereira
A
Pain de mie complet
Tendr'épis
C NOVA 4
Megaburger
Tendr'épis
C NOVA 4
6 hot dog
C NOVA 4