Barcode: 0695864000060
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 271.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 67.3 g |
| of which sugars | 64.5 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Sugar, corn starch, citric acid(e330), powdered sugar, aroma (rose,lemon,mint) colorant (purple carrot, fd&c blue no.2, fd&c yellow no.5, turmeric)
Additives
e102
e330
Related Products in Snacks
Galettes au beurre
Thijs
D NOVA 3 Eco-Score C
Casave Kroepoek
Jumbo
E NOVA 4
Krack corn
KrackCorn
E NOVA 4 Eco-Score B
Wafers alla nocciola
MD
E NOVA 4 Eco-Score B
Chocoleo
Amanhecer
E NOVA 4 Eco-Score D
Proteinflapjack white choc & raspberry
TREK
NOVA 4
Party cakes
Patisserie
E NOVA 4
Кафява тръстикова захар
Dark Demerara
E Eco-Score C
Saltin Tradicional
Industrias Alimenticias Noel
E NOVA 4
Tablette de chocolat au lait fourré à la crème de pistache et au Knafeh croustillant Dubaï
Frapella
E NOVA 4 Eco-Score E
Bits aperitivos de maíz
Doritos
D
Vegan White Peanut Butter Cups
GoMaxGo
NOVA 4