Barcode: 7610900117451
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Jogurt teilentrahmt aus pasturisierter Schweizer Milch, mit Lactobacillus CG, Wasser, Traubenzucker, Erdbeerpüree aus Konzentrat 5%, Zucker, Oligofructose, Verdickungsmittel (Pektin), Randensaftkonzentat Aroma, Zitronensaftkonzentrat, Vitamine (B6, B12, D, Folsäure), Laktase.
Additives
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
hot chocolate
Alcafe
NOVA 4
Red thunder Energy Drink
Aldi
C NOVA 4
Alcafe Cappucino
Alcafe
C
teisted
Vive
C NOVA 4
Mango yogurt drink
Brooklea
NOVA 4
Natural Australian Spring Water
A NOVA 1
Everyday Essentials Soya Unsweetened
Aldi
B NOVA 4
vitamin drink Orange, Mango & Passionfruit
the juice company 🌱, Aldi
D NOVA 4
red thunder energy drink
C NOVA 4
Apple and raspberry fruit drink
Westcliff
E NOVA 4
Driking chocolate
Aldi
NOVA 4
fruit and barley peach
Aldi Sun Quench
C NOVA 4