Barcode: 4305615543710
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 529.0 kcal |
| Fat | 36.0 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 28.0 g |
| of which sugars | 23.0 g |
| Fiber | 8.7 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
getrocknete Cranberries (Cranberries, Zucker, Sonnenblumenöl), Erdnusskerne (geröstet), 20% Kürbiskerne (geröstet), Mandeln, Pecannusskerne.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Toffee apple almond butter
Meridian
B NOVA 4
Light Tahini
Meridian Foods
C
Erdnusscreme
Meridian
A NOVA 1
Banoffee pie almond butter
Meridian
B NOVA 4
Chocca crunchy chocolate
Meridian
D NOVA 4
Peanut Butter
Meridian
NOVA 1
Meridian Erdnusscreme
Meridian
B NOVA 1
Energy Release Smooth Peanut Butter with oat fibre
Meridian
A NOVA 4
Smooth Almond Butter
Meridian
NOVA 1
Protein Smooth Peanut Butter
Meridian
B NOVA 1
Organic smooth cashew butter
Meridian
B NOVA 3
Lightly Salted Crunchy Peanut Butter
Meridian
A