Barcode: 0285002390872
Al amira, super nuts
by Al Amira
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 607.0 kcal |
| Fat | 46.7 g |
| of which saturated | 6.7 g |
| Carbohydrates | 26.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Dry roasted and salted peanuts, pumpkin seeds, pistachios, almonds, coated peanuts, cashews, chickpeas, coated almonds, hazelnuts. wheat flour, modified starch, corn starch, sugar, salt, citric acid.
Additives
e14xx
e330
Related Products in Snacks
MONTE
ARNOTT'S
E NOVA 4
LMCs
Kellogg's
E NOVA 4
Butternut snap cookie
Arnott's
E NOVA 4
Yoghurt Honeycomb Flavour
Uncle Tobys
C NOVA 4
Sesame Wheat with Lightly Toasted Sesame Seeds
Arnott's
D NOVA 4
Apple crumble
Nanna's
D NOVA 4
Pop Tarts, Chocotastic
Kellogg’s
E NOVA 4
Yoghurt Strawberry Flavour
Uncle Tobys
C NOVA 4
K-Time Baked Twists Strawberry & Yoghurt
Kellogg's
D NOVA 4
Arnott's Tina Wafer
Arnotts
E NOVA 4
Chewy choc chip
Nestlé, Uncle Tobys
C NOVA 4
Pop Tarts Frosted Chocotastic
Kellogg's
E NOVA 4