Barcode: 8410510034075
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 377.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 83.0 g |
| of which sugars | 72.0 g |
| Fiber | 5.2 g |
| Proteins | 4.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sucre, cacao en poudre dégraissé(15%), farine de blé, extrait de malt d'orge, émulsifiant:lécithine de soja et arômes
Additives
e322
e322i
Related Products in Cocoa And Its Products
Peanut Butter Eggs Assortment
Reese's
E NOVA 4
Cacao en polvo
Organics, H-E-B
NOVA 1
Organic Raw Cacao Nibs
Bulk
D NOVA 1
no sugar added chocolate powder
The Coffee Bean & Tea Leaf
NOVA 4
Easter friends woven bag
E NOVA 4
Simply Hot Chocolate
Nestlé
NOVA 4
Unsweetened Baking Cocoa
Food Club
NOVA 1
Milo Chocolate Malt
Nestle
NOVA 4
Dark Chocolate Fruit & Nut Egg
Sainsbury's Taste the Difference
E NOVA 4
Ginger evans, premium baking cocoa
Ginger Evans
NOVA 1
Nesquik Nesquik
Nesquik
NOVA 4
Sweet traditional chocolate bar resealable
Corona
NOVA 4