Barcode: 0021130075645
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Almondmilk (filtered water, almonds), sugar, calcium carbonate, sea salt, locust bean gum, sunflower lecithin, gellan gum, vitamin e acetate, vitamin a palmitate, vitamin d2.
Allergens
nuts
Additives
e322
e322i
e410
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lipton Thé Noir Yellow Label 50 Sachets BIO
Lipton
B NOVA 1
Bruschetta Brotaufstrich Tomate Basilikum
Bertolli
C NOVA 3
Bruschetta Brotaufstrich Tomate Aubergine
Bertolli
C NOVA 3
Volkoren noodles
Conimex
B
Lipton Thé Noir Bio Yellow Label 25 Sachets
Lipton
B NOVA 1
Elephant Coffret Infusion Bio de 6 Tisanes Aromatisées avec Mug 48 Sachets Pyramid
Elephant
B NOVA 1
Soupe 8 légumes
Knorr
B NOVA 3
Romige mosterd soep
Unox
C NOVA 4
Lipton Coffret en Métal 12 Thés & Infusions Aromatisés 56 Sachets Pyramid®
Lipton
B NOVA 4
Lipton Assortiment Bio avec Mug Réutilisable en Bambou 6 Thés Noirs & Verts Aromatisés 48 Sachets Pyramid®
Lipton
B
Finesse Bouillon légumes
Knorr
NOVA 4
Knorr légumes verts
Knorr
B NOVA 3