Barcode: 9369998121861
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.7 kcal |
| Fat | 4.2 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Purified Water, Activated Almonds (8%), Sea Salt. CONTAINS ALMONDS
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic rigatoni macaroni product
A NOVA 1
Cooking Spray
Naturally
B NOVA 4
Mashed Potatoes
Mrs. Grissom's Select
C NOVA 4
Organic whole wheat macaroni product
A NOVA 1
Organic Farfalle
Justare Vita
A NOVA 1
Olive oil cooking spray
Clover Valley
B NOVA 4
Organic traditional bronze cut macaroni product
A NOVA 1
Organic Spaghetti
Justare Vita
A NOVA 1
Oats & Plenty Apple & Cinnamon
Oats & Plenty
A NOVA 4
Crispy, Sweetened, Whole Wheat & Rice Cereal
Ralston Foods Sales Inc
D NOVA 4
Organic traditional bronze cut macaroni product, conchiglie
A NOVA 1
Organic traditional bronze cut whole wheat macaroni product, penne rigate
A NOVA 1