Barcode: 9341650000448
Almond Milky
by Vitasoy
Labels
health star rating
health star rating 4
Categories
Available in
australia, new zealand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.2 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Filtered water, almonds (min. 3.3%), raw sugar, gum arabic, sunflower oil, acidity regulators (potassium phosphate, sodium bicarbonate), mineral (calcium phosphate), emulsifier (sunflower lecithin), natural flavour, sea salt, gellan gum, vitamin D.
Allergens
nuts
soybeans
Additives
e322
e322i
e340
e414
e418
e500
e500ii
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
CANADA DRY DIET GINGER ALE
Canada Dry
C NOVA 4
Papa John's, Welchs Grape Soda, 20 Oz
Papa John's
C
Oat Chocolate
Earth's Own
D NOVA 4
Oat Nog
Earth's Own π¨π¦
E NOVA 4
Coconut Water
maikai
B NOVA 1
Strawberry Passionfruit
Pop Jones
C NOVA 4
Oat Original
Earthβs Own π¨π¦
D NOVA 4
Maca
Dandy Blend
Dandy Blend
NOVA 1
ginger ale
canada dry
E NOVA 4
Mini Cream Soda
Jones
E NOVA 4
Zero Sugar Raspberry Lemonade Ginger Ale
Canada Dry
C NOVA 4