Barcode: 4061459332896
Almond No Sugars
by Acti Leaf
Labels
vegetarian
vegan
fsc
fsc mix
new
new recipe
tetra pak protects what s good
Categories
Available in
ireland, united kingdom, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 6.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, _Almond_ (2.3%), Minerals (Calcium Citrate), Sea Salt, Stabiliser: Gellan Gum; Vitamins (Riboflavin, Vitamin B12, Vitamin D, Vitamin E).
Allergens
nuts
Additives
e418
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Sbarro, Dole Old Fashioned Lemonade
Sbarro
E
TGI Friday's, Blackberry Long Island Iced Tea
TGI Friday's
E
Germacao Bio
Abbaye de sept fons
NOVA 3
Yaourt à boire coco
Leader Price, Hip'Op
D NOVA 4
Nutrimalt Bio
Abbaye de sept fons
NOVA 3
Einstein Bros, Frozen White Chocolate Mocha, 24 Fl Oz
Einstein Bros
C
Wawa, Sweet Iced Tea, 32 Oz
Wawa
B
Mini yaourts à boire framboise
Leader Price
E NOVA 4
Pur jus d'orange de Floride pressée avec pulpe
Leader Price
C NOVA 1
Pur jus de raisin bio
Leader Price
E NOVA 1
Pur jus d'orange du Brésil avec pulpe
Leader Price
C NOVA 1
Germacoré - 100GR - Abbaye De Sept-Fons
Abbaye de sept fons
B NOVA 4