Barcode: 0775886008173
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 60.0 g |
| of which sugars | 43.3 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 13.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds, honey, corn syrup, sugar, liquid egg whites, corn starch.
Related Products
Fat free milk
Shoppers Value
B NOVA 1
Short Cut Green Beans
Shoppers Value
A NOVA 3
Fruit punch drink, fruit punch
E NOVA 4
White enriched bread
D NOVA 4
100% ORANGE JUICE
Shoppers Value
E NOVA 1
1% low fat milk
B NOVA 1
Grape drink, grape
E NOVA 4
Enriched long grain white rice
B NOVA 1
100% whole wheat bread
B NOVA 4
Orange drink, orange
E NOVA 4