Barcode: 0862204000022
Almond Nut Topping
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 42.9 g |
| of which sugars | 14.3 g |
| Fiber | 14.3 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Dry roasted almonds (salted), light brown sugar, powdered garlic, thyme, rosemary, powdered dijon mustard.
Related Products in Condiments
Fransk Dressing
Orkla foods norge
D NOVA 4
Sennep
ORKLA FOODS NORGE AS (STABBURET),Idun,Orkla
C NOVA 4
Idun Thousand Island
Idun
NOVA 4
Bodsennep
Idun
C NOVA 4
Rømmedressing 435g Idun
Orkla foods norge
C
Grov Sennep
Idun
D NOVA 4
Tomatketchup Red Hot Chili
Orkla foods norge
C NOVA 3
Tomatketchup
Idun
C NOVA 3
Hamburgerdressing
Idun
C NOVA 4
Idun Tomatketchup
ORKLA FOODS NORGE AS (STABBURET)
D NOVA 3
Pølsesennep
Idun
C NOVA 4
Hamburger dressing
Idun
D NOVA 4