Barcode: 0064042003917
Almond Oatmeal, Vital Cookies.
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no colorings
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 482.8 kcal |
| Fat | 24.1 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 62.1 g |
| of which sugars | 27.6 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 6.9 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
enriched wheat flour, brown sugar, canola almonds, whole rolled oats, sugar, oat hull fibre, liquid whok baking soda, salt, soya lecithin, whey powder (milk, natural fla may contain peanuts and other tree nuts not listed, ingredients
Additives
e322
e322i
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Chips de lentilles aux petits oignons
Jardin bio
B NOVA 4
Chocolat noir intense - Dessert
Jardin Bio
E NOVA 4
Douceur de vanille
Karéléa, Léa Nature
D NOVA 4
Petit Beurre Chocolat
Karéléa
D NOVA 4
Chocolat noir croquant
Karéléa, Léa Nature
D NOVA 4
Grainergie
Jardin Bio, Léa Nature
D NOVA 3
Langues de chat
Karéléa
B NOVA 4
Petit craquant sarrasin sésame
Jardin Bio, Léa Nature
D NOVA 4
Chocolat noir 90%
Jardin Bio, Jardin biologique, Léa Nature
D NOVA 3
Karéléa - Chocolat noir sésame
Karelea, LÉA NATURE
D NOVA 4
Karéléa - Tartelettes abricot
LÉA NATURE
C NOVA 4
Chocolat noir 85% cacao
Karelea, Léa Nature
D NOVA 4