Barcode: 5060120286246
Almond organic imp
by Rude Health
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
kosher
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
eu non eu agriculture
it bio 006
kashrut division of the london beth din
vegetarian society approved
vegetarian society approved vegan
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Spring water, Organic almonds (2.5%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
cereales petit dejeuner
Joseph Favrichon
D NOVA 3
Hummus spicy with red pepper
chef select
D
Marmelade Oranges
Belle France
D NOVA 4
Banane
Fairtrade / Max Havelaar
C
Double concentré de tomates
Mutti
A NOVA 3
Morrisons 4 white sandwich baguettes
Morrisons market street
NOVA 4
Pain aux céréales
Leclerc
C NOVA 4
San Francisco Sourdough Boule
Whole Foods Market
C NOVA 4
Pâte brisée
D NOVA 1
Pain tradition
E.Leclerc
C NOVA 4
Graines de courge grillées salées
Agidra
D NOVA 3
Baguette du château
Leclerc Boulangerie
C NOVA 4