Barcode: 07065644
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 461.5 kcal |
| Fat | 23.1 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 53.8 g |
| of which sugars | 41.0 g |
| Fiber | 5.1 g |
| Proteins | 10.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds (45%), sugar, glucose syrup (from wheat), water, invertase (a natural enzyme to preserve moisture)
Additives
e1103
Related Products in Snacks
團圓最珍貴 粒粒紅豆月餅
E NOVA 4
Mini Jelly Stick
El Chavo
C NOVA 4
生チーズケーキ
フレック, ローソン, 味の素冷凍食品
NOVA 3
Snack de alga Original
C NOVA 4
Scallion Cheese Flavour Biscuits 香葱方块
-
C
El Chavo Jelly Mini Stick
Losso
C NOVA 4
Nuts Egg Rolls
Wah Yuen
E NOVA 4
4 mix Butter Cookies L
Jenny Bakery
E NOVA 4
Assorted Jelly Mini Stick
Losso
C NOVA 4
Assorted Candies
Losso
C NOVA 4
Mondkuchen Lotus
DeLong
E NOVA 3
Coconut Egg Rolls
Wah Yuen
E NOVA 4