Barcode: 0852932008070
ALMOND POWDER
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 2
Labels
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 8.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 33.3 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | 16.7 g |
| Proteins | 50.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Blanched almonds.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% pure pumpkin
A NOVA 1
Cornichons tranchés
Kühne
D NOVA 4
Sauerkraut
Kühne
B NOVA 3
100% pure pumpkin
A NOVA 1
Classic red cabbage
C NOVA 4
Libby's, organic pumpkin pie mix
A NOVA 1
Red cabbage with apple
Carl Kuhne
C NOVA 4
Tomato Sauce
Trader Joe's
C NOVA 3
Elstana strawberry jam
Marks & Spencer
D NOVA 4
British Elsanta Strawberry Jam
M&S
D NOVA 4
Red cabbage
C NOVA 4
Chopped kale
A NOVA 3