Barcode: 0039978006554
Almond Protein Powder
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
vegetarian
no gmos
vegan
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 409.0 kcal |
| Fat | 11.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 31.8 g |
| of which sugars | 9.1 g |
| Fiber | 13.6 g |
| Proteins | 45.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
almond protein powder
Related Products in Dietary Supplements
Arkopharma Défenses Naturelles Royal Dynergie Fortif Stim
Arkopharma
NOVA 4
Caséine micellaire vanille
Décathlon
NOVA 4
Détoxifiant Hépatique
Whey bio protein
Décathlon
NOVA 4
Ma superfood SPIRULINE comprimés
Marinoë
NOVA 1
Azing
Arkopharma
NOVA 4
Novanuit Sommeil 30 Gélules
Sanofi
NOVA 4
Spiruline
Marinoë
Arkopharma Programme Minceur Detox-starter-booster 30 Jours
arkopharma
Vegan protein
Decathlon
NOVA 4
Magnévie Stress Resist
Sanofi
NOVA 4
WHEY BIO PROTEIN
Decathlon
NOVA 4