Barcode: 0041770065806
Almond Roca
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 556.0 kcal |
| Fat | 38.9 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 44.4 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
SUGAR, ALMONDS, BUTTER (CREAM, SALT), PALM OIL, PALM KERNEL OLL. COCOA PROCESSED WITH ALKALI, SKIM MILK POWDER, WHEY POWDER, SOY LECITHIN (EMULSIFIER), UNSWEETENED CHOCOLATE (COCOA MASS) AND VANILLA (NATURAL FLAVOR) CONTAINS TREE NUTS (ALMONDS), MILK PRODUCTS AND SOY. MANUFACTURED ON SHARED EQUIPMENT THAT PROCESSES PEANUTS, TREE NUTS, MILK AND SOY. STORE IN A COOL, DRY PLACE.
Allergens
milk
nuts
soybeans
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Kakao Kekse mit Dinkel & Butter
Mogli
D NOVA 3
Nu3 Bio Smart Nuts Mandel, Riegel, 5 X
Nu3
D NOVA 3
smart nuts
Nu3
NOVA 3
سوي -اغ www. Gebäck gefül C
E NOVA 4
Asia Thai Mix
Hegering
D NOVA 4
Dinkel Bällchen
Mogli
E NOVA 3
English winegums
NOVA 4
Dinkel Bällchen
Mogli
E NOVA 3
Mogli cocoa biscuits
Demeter
D
Gaufrettes
Mogli
E NOVA 4
Mogli Riegel Müsli
Mogli
C NOVA 3
Pizza Stangen mit Tomate und Käse
Demeter, Mogli
D NOVA 3