Barcode: 0041770077304
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,630.0 kcal |
| Fat | 116.0 g |
| of which saturated | 61.7 g |
| Carbohydrates | 131.0 g |
| of which sugars | 116.0 g |
| Fiber | 7.8 g |
| Proteins | 15.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, ALMONDS, BUTTER (CREAM, SALT), PALM OIL, PALM KERNEL OIL, COCOA PROCESSED WITH ALKALI, SKIM MILK POWDER, WHEY POWDER, SOY LECITHIN (EMULSIFIER), UNSWEETENED CHOCOLATE (COCOA MASS) AND VANILLA (NATURAL FLAVOR).
Additives
e322
e322i
Related Products in Undefined
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4